Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pilka-nozna

siatkowka

biegi

plywanie

inne-turneje

inne-rekreacyjne

Imprezy rekreacyjne

CHRISTMAS POOL PARTY 15.12.2017 !

15 grudnia 2017r. od godziny 19:00 do 21:30 zapraszamy Was na niesamowitą, świąteczną zabawę! Bozonarodzeniowy nastrój, świąteczne pląsy w wodzie, moc strakcji i niespodzianek - to wszystko czeka na tych, którzy tego dnia bedą bawić się z Nami.

Czytaj więcej...

Fireshow podczas Halloween Pool Party 2017

Już po raz drugi duchy, czarownice, pająki i inne stwory opanowały skierniewicką Pływalnię Miejską NAWA. ”Goście” postanowili umilić zabawę uczestnikom Halloween Pool Party, dla których przygotowaliśmy szereg atrakcji skrytych pod mrocznymi nazwami, m. in.: wywoływanie duchów, mroczne pływanie, diabelskie koło, koszmarne malunki, cukierek albo psikus.

Czytaj więcej...

Halloween Pool Party 2017

REGULAMIN - KONKURS NA UPIORNĄ DYNIĘ

Nocny przejazd rowerowy

Regulamin Nocnego Przejazdu Rowerowego

Rajd rowerowy "Babie Lato"

V Biesiada Skierniewicka

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

REGULAMIN ZAWODÓW

Kontakt: Arkadiusz Częstochowski - 508 191 813 lub 46 833 89 69

VIII Plażowy Piknik Rodzinny "ZALEWAYA"

REGULAMIN II Mistrzostw Skierniewic w Bumper Ball "SkierBall 2017"

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca do godz. 12:00 w kasie Pływalni Miejskiej NAWA lub pod adresem zgloszenia@pm.nawa-skierniewice.pl - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i ZGODA OPIEKUNÓW (dotyczy osób niepełnoletnich).

Miejski Dzień Dziecka 2017

Widokowy Dzień Dziecka 2017

Wiosenne Pląsy 2017

24 marca 2017 r. Pływalnia Miejska „NAWA” gościła uczestników „Wiosennych Pląsów”, dla których przygotowała szereg atrakcji w postaci kolorowych dmuchańców, balonowych cudów oraz wodnych gier i zabaw. Ponad to wszyscy, którzy mieli ukończone 7 lat mogli sprawdzić swoją kondycję pokonując Wodny Tor Przeszkód. A jak wiemy przed każdą aktywnością należy przeprowadzić tzw. rozgrzewkę, dlatego też za nim rozpoczęliśmy szereg zabaw i konkurencji odbył się Aqua Aerobic.

Czytaj więcej...

Christmas Pool Party

16 grudnia 2016 r. Pływalnię Miejską „NAWA” odwiedził Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką, a to wszystko w ramach Christmas Pool Party. W evencie wzięło udział ponad 100 osób, dla których przygotowaliśmy szereg atrakcji, m. in.: wodny tor przeszkód, animacje muzyczne i sportowe w małym basenie czy kącik plastyczny.

Czytaj więcej...

Inauguracja sezonu łyżwiarskiego 2016/2017

Dzisiaj o godzinie 17:00 miało miejsce Wielkie Otwarcie Lodowiska "Biały Orlik" przy ul. Szarych Szeregów.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy codziennie :-)

Godziny otwarcia:

08:00 - 15:00 i 16:00 – 21:45 (pon. – pt.)

09:00 – 15:00 i 16:00 – 21:45 (sb. – niedz.)

Czytaj więcej...

HALLOWEEN POOL PARTY 2016

Duchy, czarownice i inne stwory opanowały w piątkowy wieczór skierniewicką Pływalnię Miejską NAWA. ”Goście” postanowili umilić zabawę uczestnikom Halloween Pool Party, dla których przygotowaliśmy szereg atrakcji skrytych pod mrocznymi nazwami, m. in.: zombi aqua zumba, mroczne pływanie, sabat czarownic, upiorna rura, koszmarne rodeo, wyścig nietoperzy czy złowieszcze koło fortuny. Gwoździem programu była dyskoteka w nieprzeciętnym towarzystwie, a mowa oczywiście o Disco z Duchami.

Czytaj więcej...

IV Biesiada Skierniewicka

Fiesta la Salsa

VII Plażowy Piknik Rodzinny ZALEWAYA

UWAGA, UWAGA !!!

ZALEWAYA i SKIERBALL - START 17:00

A to wszystko za sprawą wczorajszego awansu Polaków do 1/8 finału. Pierwszy mecz w fazie pucharowej rozegrają właśnie w sobotę o godz. 15:00.

Złoto i srebro dla Przedszkola nr 1

3 grudnia br. (czwartek) w Hali OSiR NAWA nr 1 przy ul. Pomologicznej 10 w Skierniewicach gościliśmy małych, wielkich sportowców, którzy przybyli na zawody sportowe zorganizowane przez OSiR NAWA.


"Przedszkole w ruchu" to akcja zachęcająca dzieci do aktywności ruchowej oraz integracji z rówieśnikami z innych placówek. Zawody te cieszą się bardzo dużym zainteresowanie, dlatego też zostały podzielone na 2 edycje. I właśnie w minony czwartek odbyła się druga, a zarazem ostatnia w tym roku edycja, w której wziełu udział ponad 150 sportowców z 3 przedszkoli.

Czytaj więcej...

"Przedszkole w ruchu" na Widoku

W miniony piątek (20.11.2015) w Hali OSiR NAWA nr 3 przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach było bardzo wesoło i gwarno, a to za sprawą przedszkolaków, które przybyły na zawody sportowe zorganizowane przez OSiR NAWA.
"Przedszkole w ruchu" to akcja zachęcająca dzieci do aktywności ruchowej oraz integracji z rówieśnikami z innych placówek. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie przedszkola zostały podzielone na dwie grupy: pierwsza to placówki z osiedla Widok, zaś druga z centrum i osiedle Zadębie.
Piątkowe zawody zostały przygotowane dla blisko 300 małych skierniewiczan, którym towarzyszyli wychowawcy.

Czytaj więcej...

Pierwszy Kongres Fitness & Health & Beauty

W niedzielę, 8 listopada br., odbył się w Skierniewicach po raz pierwszy KONGRES FITNESS & HEALTH & BEAUTY, którego organizatorami byli Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA wraz Estetic Fitness. Gościem specjalnym wydarzenia była Elżbieta Furman, której dewiza brzmi: ”minimum urazów i przeciążeń-maksimum efektów i zadowolenia”.

W ramach eventu uczestnicy mieli możliwość zadbać o kondycję, zdrowie oraz urodę, natomiast Wystawcy mogli zaprezentować swoje firmy.

Czytaj więcej...

Kongres Fitness & Health & Beauty

Bal Karnawałowy - "Pociągiem dookoła świata"

Wszystkich serdecznie zapraszamy na ‪WIELKI‬ ‪‎BAL‬ ‪‎KARNAWAŁOWY‬, który odbędzie się 13 lutego br., w Hali OSiR NAWA nr 1 przy ul. Pomologicznej 10 (stara hala), od godz. 11:00 do godz. 14:00, a poprowadzą go animatorzy z Żyrafa Club.
"Pociągiem dookoła świata" jest to temat przewodni imprezy, a oznacza to, że dzieci wsiądą do pociągu na stacji Skierniewice i wyruszą w podróż po różnych zakątkach świata. W trakcie wyprawy czeka na nie nauka tańca przy muzyce charakterystycznej dla danego kraju oraz

Czytaj więcej...

Kino Letnie nad Zalewem Zadębie

Imprezy rekreacyjne

I & II Międzynarodowa Wystawa Kotów


W miniony weekend, w Hali OSiR nr 2 przy ulicy Pomologicznej po raz pierwszy w historii Skierniewic, odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Pomysłodawcą imprezy był p. Rafał - skierniewiczanin, miłośnik kotów. Natomiast organizacji podjęli się Stowarzyszenie Hodowców Kotów "Supreme Cat Club" wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "NAWA". Patronat nad wydarzeniem objęli Leszek Trębski Prezydent Miasta Skierniewice oraz Federation International Feline - FIFe.
W wystawie, której otwarcia dokonali: Prezydent - Leszek Trębski, Prezes Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA Skierniewice- Tomasz Przybysz oraz Prezes Stowarzyszenia "Supreme Cat Club" - Olga Fajkowska, wzięło udział ok. 300 kotów różnych ras, m.in. Maine Coon, Bengalski, Perski, Sfinks czy Domowy. Przez 2 dni wystawę odwiedziło ponad 2000 zwiedzających nie tylko ze Skierniewic, ale również z okolic, którzy mogli się przyjrzeć pracy sędziów, porozmawiać z doświadczonymi hodowcami oraz dobrze się bawić podczas zawodów "Agility dla kotów". Najważniejszym momentem dla wystawców i ich milusińskich było wręczenie Pucharu "Best of Best" ufundowanego przez Prezydenta Miasta Skierniewice.
Patronat medialny nad I & II Międzynarodową Wystawą Kotów Rasowych objęli: Głos Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice oraz Radio RSC.


Dziękujemy !!!


Więcej zdjęć znajdziecie na: www.facebook.com/media/set/?set=a.588100217924879.1073741877.481931918541710&type=3

 

Spacer "Szlakiem Skierniewickich Nekropolii"

W minioną niedzielę (27.10.2013 r.), uczestnicy treningu Nordic Walking wzięli udział w spacerze "Szlakiem Skierniewickich Nekropolii". Wraz z Tomaszem Chadamikiem, członkiem PTTK/ Oddział PTTK ''Szaniec'' - Koło PTTK ''Plener'' w Skierniewicachdotarliśmy do dwóch najbardziej zapomnianych skierniewickich cmentarzy:
- Wielowyznaniowego "STRZELBA" mieszczącego się w lesie przy ul. Strobowskiej, na którym spoczywa m.in. Ojciec jednego z Prezesów PTTK;
- Starego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Strobowskiej.
Pan Tomasz, dzięki swojej wiedzy i wielkiej pasji, którą było słychać w każdym słowie, sprawił, że uczestnicy spaceru nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy ... .
Było super, dla wszystkich Walking-owców WIELKIE DZIĘKI za wspaniałą atmosferę.
Przypominamy, że OSiR NAWA organizuje dla wszystkich, chętnych "kijkarzy" treningi Nordic Walking w każdą niedzielę, o godz. 10:00, nad Zalewem ZADĘBIE. Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor - Małgosia Stela. Natomiast, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca łączymy trening ze spacerem tematycznym.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

ZALEWAYA 2013

W ubiegłą sobotę (29 czerwca 2013 r.), nad Zalewem ZADĘBIE, odbył się Plażowy Piknik Rodzinny ZALEWAYA 2013 zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA przy współpracy z: KB „tRUCHt Maraton Skierniewice”, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Warsztatem Terapii Zajęciowej – Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” oraz Skierniewickim Stowarzyszeniem Motocyklistów „Żelazny Orzeł”. Celem tej wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjno - rozrywkowej było rozpowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

O godz. 10:00 na linii startu II Półmaratonu Skierniewickiego stanęło ok. 260 biegaczy, którzy mieli trzy godziny na pokonanie ponad 21 km (21,0975 km) trasy, wiodącej pięknymi i malowniczymi ścieżkami nad skierniewickim Zalewem Zadębie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary i nagrody finansowe. Wśród biegaczy rozlosowano szereg nagród, m.in. rower.
Drugą część ZALEWAYI 2013 rozpoczęliśmy turniejem w Boulle oraz pokazem motocykli. Ponadto w programie imprezy, organizator przewidział szereg atrakcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie. „Na górce” nad zalewem odbywały się zawody w biciu piany, a nasi najmłodsi milusińscy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze przeszkód. Na plaży, został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej Plażowej– pracownicy Radia RSC kontra słuchacze. Zaś na tafli zalewu, dzieci do lat 15 miały możliwość uczestniczenia w Warsztatach „Kajak-Polo”. Z „Pokazu Ratownictwa Wodnego” można było wynieść szereg bezcennych rad związanych z zachowaniem nad wodą. Tradycyjnie, piknikowicze mogli skosztować jedynej w swoim rodzaju skierniewickiej Zalewayi.
Wraz z wybiciem godziny 18:00, przyszedł czas na rozrywkę. W światłach reflektorów jako pierwsi pojawili się tancerze z Akademii Tańca 4-20, którzy dali rewelacyjne show. Następnie, na scenie gościliśmy Dominikę Dawidowicz i Zuzu Ambroziak, dziewczyny z grupy Banana Perwers. Balsamem dla ducha okazał się koncert Justyny Panfilewicz z zespołem J.A.B., który zgromadził naprawdę duże grono słuchaczy. Punktualnie, o godz. 22:30, koncert rozpoczęła Gwiazda Wieczoru – zespół FANATIC, przyciągając „jak magnes” tłum fanów i zachęcając ich do wspólnej zabawy.
Patronat honorowy nad Plażowym Piknikiem Rodzinnym „ZALEWAYA 2013” objął Prezydent Miasta Skierniewice – Leszek Trębski.
Patronat medialny objęli: Radio RSC, Dziennik Łódzki – ITS oraz TV Skierniewice.

Zapraszamy do galerii: www.facebook.com/OSiRNawaSkierniewice

 

Skierniewicki Dzień Przedszkolaka

W poniedziałek (10 czerwca br.), po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Skierniewicki Dzień Przedszkolaka. Do Hali Sportowej Nr 1 przy ul. Pomologicznej przybyło ok. 900 dzieci wraz z opiekunami. Pierwsza grupa (3 i 4-latków) bawiła się w godzinach przedpołudniowych, natomiast grupa "starszaków" w godzinach popołudniowych.
Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA przygotował szereg atrakcji dla milusińskich, m.in. tańce – hulance i śpiewy, malowanie twarzy oraz konkurencje sportowe. Imprezę poprowadziła Urszula Pakuła - łódzka artystka, natomiast piękne, kolorowe makijaże najmłodszym i nie tylko wykonywały uczennice ze skierniewickiego Zespołu Szkół Nr 4. Konkurencje: slalom w kamizelkach ratunkowych oraz rzut bojką przygotowali dla dzieci instruktorzy WOPR-u. Po bardzo energicznej zabawie wszyscy uczestnicy odpoczywali przy słodkim poczęstunku.
Ponad to przedszkolaki zostały mile zaskoczone, ponieważ w trakcie zabawy odwiedził je Prezydent naszego miasta – Leszek Trębski. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich przedszkolach, a także o zabawie, w której brały udział.
Skierniewicki Dzień Przedszkolaka odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice – Leszka Trębskiego.
Patronat Medialny nad imprezą objęli Radio RSC oraz Głos Skierniewic i Okolicy.

 

IX Prezydencki Rajd Rowerowy

Podczas IX Prezydenckiego Rajdu Rowerowego Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA zorganizował szereg konkurencji sportowych dla wszystkich uczestników imprezy. Najmłodsi rajdowcy brali udział w "Rzutach lotką", rodziny - zespoły czteroosobowe w "Biegach na nartach". Natomiast ci trochę starsi przeciągali linę. Wszystkie konkurencje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Prezes OSiR NAWA - Tomasz Przybysz ufundował dla wszystkich zwycięzców poszczególnych konkurencji pamiątkowe medale, natomiast dla tych najmłodszych również nagrody rzeczowe.

 

Wielki Piknik Rodzinny nad zalewem Zadębie

W niedzielę, 2 czerwca nad zalewem Zadębie odbył się Wielki Piknik Rodzinny – Drzewko Życia. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili szereg konkurencji sportowo-ratunkowych, w których wzięło udział ponad 170 osób. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców cieszyły się konkurencje przygotowane zarówno przy jak i na wodzie (ok. 123 osoby), a także zajęcia z Pierwszej Pomocy.
Pierwszą z konkurencji był Rodzinny Wyścig Rowerów Wodnych (rodzic + dziecko), którego zwycięzcami zostali: Lidia i Oskar Krzesiak, miejsce drugie zajeli Paweł i Zuzanna Krupa, a na miejscu trzecim uplasowały się Karolina i Katarzyna Orłowska. Kolejna konkurencja – Slalom kajakowy, była nie lada wyzwaniem, ponieważ zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością „kierowania” kajakiem. Z racji trudności uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do 12 lat i od 12 do 16 lat, a każda kategoria na grupę dziewcząt i chłopców.

Wyniki Slalomu kajakowego:
Kategoria do lat 12:
- dziewczęta
I. Kasia Jankowska
II. Zuzanna Krupa
III. Karolina Orłowska
- chłopcy
I. Bartek Foks
II. Antoni Zając
III. Adrian Młynarczyk

Kategoria od 12 do 16 lat:
- dziewczęta
I. Barbara Siejkowska
II. Kasia Sieratowicz
III. Natalia Burzyńska
- chłopcy
I. Mateusz Kwaśniewski
II. Mateusz Jachowski
III. Maciej Kulig


Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od trzeciego do pierwszego w każdej z konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe oraz możliwość przejażdżki motorówką.
Bardzo dużo ochotników zgłosiło również się na zajęcia z nauki reanimacji osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia, a także z posługiwania się podręcznym sprzętem ratowniczym. Warsztaty prowadzili instruktorzy Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji.
Wszyscy, którzy wzięli udział w powyższych zajęciach mieli możliwość przepłynięcia się motorówką. Z tej atrakcji skorzystało łącznie 700 osób.
OSiR nie zapomniał również o amatorach piłki siatkowej. Na plaży przy zalewie Zadębie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej – „PYJAM CUP 2013”, w którym wzięło udział 21 zespołów dwuosobowych. W jednym z zespołów zagrała Lewicka Agata, która należy do Kadry Polski w Piłce Siatkowej Plażowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, medale oraz statuetki zostały ufundowane przez Studio reklamy PYJAM ze Skierniewic oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA.

Najlepszą zawodniczką została Chmiel Monika, natomiast statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce Jana Marata.

Wyniki turnieju:
1. Katarzyna Klepaczka/Jan Marat - Skierniewice
2. Agata Lewicka/Łukasz Lewandowski - Płock
3. Monika Chmiel/Jakub Sobolewski - Skierniewice
4. Edyta Biernat/Mateusz Frydrych - Łódź
5. Anna Sulej/Bogdan Dąbrowski - Warszawa
6. Anna Michalska/Jakub Wołowski - Łódź
7. Martyna Witkowska/Michał Nowak - Koluszki
8. Aleksandra Chmiel/Piotr Kaźmierczak - Skierniewice
9. Joanna Rzepecka/Michał Kędzior - Łódź
10. Karolina Mastalerz/Adam Terka - Łódź
11. Daria Nagórska/Dawid Kornacki - Łódź
12. Karolina Ogłoza/Bartosz Chorążak - Łódź
13. Kamila Śnieżewska/Jakub Wyszorowski - Łódź
14. Marta Krakowska/Michał Ziębiński - Skierniewice
15. Monika Łaska/Bartosz Gluba - Łódź
16. Żaneta Łaska/Mariusz Migdal - Łódź
17. Marta Raźniewska/Piotr Adamski - Łódź
18. Marek Przybylak/Paulina Dyszerowicz - Łódź
19. Patrycja Szymańska/Michał Michalak - Skierniewic
20. Marta Bylina/Wojciech Kosmatka - Pruszków
21. Klaudia Sala/Maciej Ziębiński - Skierniewice

Dziękujemy za wspólnie spędzony z nami czas i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez OSiR NAWA.

 

XIII Rajd Dnia Ziemi "Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej"

W miniony piątek (17 maja 2013 r.) odbył się XIII Rajd Dnia Ziemi "Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej", którego współorganizatorem był m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA. Nasz udział w imprezie miał na celu propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży.
Dla uczestników rajdu zorganizowaliśmy 6 konkurencji sportowych, m.in. wyścigi na hulajnodze, rzuty lotką do celu czy rzuty karne piłką nożną. Nie lada wyzwaniem i świetnym testem sprawnościowym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych okazały się: slalom na szczudłach i wyścig na nartach czteroosobowych po trawie.
Najlepsi w danej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Prezesa OSiR NAWA – Tomasza Przybysza.
Oprócz zajęć zorganizowanych przez OSiR NAWA uczestnicy rajdu przeszli wyznaczonymi trasami po Puszczy Bolimowskiej, gdzie zostali sprawdzeni z wiedzy przyrodniczej jak i spostrzegawczości przez pracowników OT Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Skierniewice. Po powrocie na stadion KS WIDOK wzięli udział w wielu interesujących konkursach (przyrodniczym, ekologicznym, rowerowym, …)
Po zakończeniu wszystkich zadań konkursowych organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek, po którym wręczono nagrody.