Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pilka-nozna

siatkowka

biegi

plywanie

inne-turneje

inne-rekreacyjne

Imprezy rekreacyjne

"Przedszkole w ruchu" na Widoku

W miniony piątek (20.11.2015) w Hali OSiR NAWA nr 3 przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach było bardzo wesoło i gwarno, a to za sprawą przedszkolaków, które przybyły na zawody sportowe zorganizowane przez OSiR NAWA.


"Przedszkole w ruchu" to akcja zachęcająca dzieci do aktywności ruchowej oraz integracji z rówieśnikami z innych placówek. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie przedszkola zostały podzielone na dwie grupy: pierwsza to placówki z osiedla Widok, zaś druga z centrum i osiedle Zadębie.


Piątkowe zawody zostały przygotowane dla blisko 300 małych skierniewiczan, którym towarzyszyli wychowawcy.Mogliśmy podziwiać zmagania: Poziomek z Przedszkola nr 13, Stokrotek, Skrzatów, Biedronek oraz Pszczółek z Przedszkola nr 2, Nizapominajek i Fiołków z Przedszkola nr 4, Motylków i Tygrysków z Przedszkola "Małych Odkrywców", Pszczółek z Przedszkola "Plastuś", a także Płomyków z Przedszkola "Moja Ekolandia". Przedszkolaki wystartowały w pięciu konkurencjach: utrzymanie równowagi, skoki kangurów, zabawa w kelnera, zabawa z piłką oraz przeplatanie szarf. Swoją sprawność fizyczną prezentowały również wychowawczynie, dla których przygotowaliśmy rzut 5 kg piłką lekarską, natomiast podopieczni w tym czasie kibicowali najlepiej jak umieli za co także była nagroda.


Po trudach zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali "coś na ząb", tzw. posiłek regeneracyjny. W akcji "Przedszkole w ruchu" nie ma przegranych, dlatego każdy zespół biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy puchar. OSiR NAWA ufundował także statuetki dla najbardziej wysportowanej wychowawczyni oraz super kibicującej grupy.


Podium zdominowały dzieci z Przedszkola nr 2 zajmując trzecie i drugie miejsce (Biedronki i Pszczółki), zaś złotkami zostały Tygryski z Przedszkola Małych Odkrywców, które również odebrały statuetkę za super kibicowanie. Najlepiej wysportowaną wychowawczynią jest Pani Barbara Gaweł z Przedszkola nr 2.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Szczegółowe wyniki:

I miejsce - Przedszkole Małych Odkrywców "Tygryski" - 126 pkt.
II miejsce - Przedszkole nr 2 "Pszczółki" - 117 pkt.
III miejsce - Przedszkole nr 2 "Biedronki" - 111 pkt.
IV miejsce - Przedszkole Plastuś "Pszczółki" - 105 pkt.
V miejsce - Przedszkole nr 2 "Stokrotki" - 96 pkt.
VI miejsce - Przedszkole Małych Odkrywców - 93 pkt.
VII miejsce - Przedszkole nr 2 "Skrzaty" - 87 pkt.
VIII miejsce - Przedszkole Moja Ekolandia - 81 pkt.
IX miejsce - Przedszkole nr 4 "Niezapominajki" - 75 pkt.
X miejsce - Przedszkole nr 4 "Fiołki" - 57 pkt.
XI miejsce - Przedszkole nr 13 "Poziomki" - 42 pkt.

 

PS. Druga grupa przedszkolaków będzie miała swój udział w akcji "Przedszkole w ruchu" już 3 grudnia 2015 (czwartek) w Hali OSiR NAWA nr 1 przy ul. Pomologicznej 10.

Więcej zdjęć na http://bit.ly/Przedszkole_w_ruchu_foto