Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pilka-nozna

siatkowka

biegi

plywanie

inne-turneje

inne-rekreacyjne

Imprezy rekreacyjne

Imprezy rekreacyjne

I & II Międzynarodowa Wystawa Kotów


W miniony weekend, w Hali OSiR nr 2 przy ulicy Pomologicznej po raz pierwszy w historii Skierniewic, odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Pomysłodawcą imprezy był p. Rafał - skierniewiczanin, miłośnik kotów. Natomiast organizacji podjęli się Stowarzyszenie Hodowców Kotów "Supreme Cat Club" wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "NAWA". Patronat nad wydarzeniem objęli Leszek Trębski Prezydent Miasta Skierniewice oraz Federation International Feline - FIFe.
W wystawie, której otwarcia dokonali: Prezydent - Leszek Trębski, Prezes Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA Skierniewice- Tomasz Przybysz oraz Prezes Stowarzyszenia "Supreme Cat Club" - Olga Fajkowska, wzięło udział ok. 300 kotów różnych ras, m.in. Maine Coon, Bengalski, Perski, Sfinks czy Domowy. Przez 2 dni wystawę odwiedziło ponad 2000 zwiedzających nie tylko ze Skierniewic, ale również z okolic, którzy mogli się przyjrzeć pracy sędziów, porozmawiać z doświadczonymi hodowcami oraz dobrze się bawić podczas zawodów "Agility dla kotów". Najważniejszym momentem dla wystawców i ich milusińskich było wręczenie Pucharu "Best of Best" ufundowanego przez Prezydenta Miasta Skierniewice.
Patronat medialny nad I & II Międzynarodową Wystawą Kotów Rasowych objęli: Głos Skierniewic i Okolicy, TV Skierniewice oraz Radio RSC.


Dziękujemy !!!


Więcej zdjęć znajdziecie na: www.facebook.com/media/set/?set=a.588100217924879.1073741877.481931918541710&type=3

 

Spacer "Szlakiem Skierniewickich Nekropolii"

W minioną niedzielę (27.10.2013 r.), uczestnicy treningu Nordic Walking wzięli udział w spacerze "Szlakiem Skierniewickich Nekropolii". Wraz z Tomaszem Chadamikiem, członkiem PTTK/ Oddział PTTK ''Szaniec'' - Koło PTTK ''Plener'' w Skierniewicachdotarliśmy do dwóch najbardziej zapomnianych skierniewickich cmentarzy:
- Wielowyznaniowego "STRZELBA" mieszczącego się w lesie przy ul. Strobowskiej, na którym spoczywa m.in. Ojciec jednego z Prezesów PTTK;
- Starego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Strobowskiej.
Pan Tomasz, dzięki swojej wiedzy i wielkiej pasji, którą było słychać w każdym słowie, sprawił, że uczestnicy spaceru nie mogą doczekać się kolejnej wyprawy ... .
Było super, dla wszystkich Walking-owców WIELKIE DZIĘKI za wspaniałą atmosferę.
Przypominamy, że OSiR NAWA organizuje dla wszystkich, chętnych "kijkarzy" treningi Nordic Walking w każdą niedzielę, o godz. 10:00, nad Zalewem ZADĘBIE. Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor - Małgosia Stela. Natomiast, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca łączymy trening ze spacerem tematycznym.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

ZALEWAYA 2013

W ubiegłą sobotę (29 czerwca 2013 r.), nad Zalewem ZADĘBIE, odbył się Plażowy Piknik Rodzinny ZALEWAYA 2013 zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA przy współpracy z: KB „tRUCHt Maraton Skierniewice”, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Warsztatem Terapii Zajęciowej – Stowarzyszenie „Sprawni Inaczej” oraz Skierniewickim Stowarzyszeniem Motocyklistów „Żelazny Orzeł”. Celem tej wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjno - rozrywkowej było rozpowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

O godz. 10:00 na linii startu II Półmaratonu Skierniewickiego stanęło ok. 260 biegaczy, którzy mieli trzy godziny na pokonanie ponad 21 km (21,0975 km) trasy, wiodącej pięknymi i malowniczymi ścieżkami nad skierniewickim Zalewem Zadębie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary i nagrody finansowe. Wśród biegaczy rozlosowano szereg nagród, m.in. rower.
Drugą część ZALEWAYI 2013 rozpoczęliśmy turniejem w Boulle oraz pokazem motocykli. Ponadto w programie imprezy, organizator przewidział szereg atrakcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie. „Na górce” nad zalewem odbywały się zawody w biciu piany, a nasi najmłodsi milusińscy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze przeszkód. Na plaży, został rozegrany Turniej Piłki Siatkowej Plażowej– pracownicy Radia RSC kontra słuchacze. Zaś na tafli zalewu, dzieci do lat 15 miały możliwość uczestniczenia w Warsztatach „Kajak-Polo”. Z „Pokazu Ratownictwa Wodnego” można było wynieść szereg bezcennych rad związanych z zachowaniem nad wodą. Tradycyjnie, piknikowicze mogli skosztować jedynej w swoim rodzaju skierniewickiej Zalewayi.
Wraz z wybiciem godziny 18:00, przyszedł czas na rozrywkę. W światłach reflektorów jako pierwsi pojawili się tancerze z Akademii Tańca 4-20, którzy dali rewelacyjne show. Następnie, na scenie gościliśmy Dominikę Dawidowicz i Zuzu Ambroziak, dziewczyny z grupy Banana Perwers. Balsamem dla ducha okazał się koncert Justyny Panfilewicz z zespołem J.A.B., który zgromadził naprawdę duże grono słuchaczy. Punktualnie, o godz. 22:30, koncert rozpoczęła Gwiazda Wieczoru – zespół FANATIC, przyciągając „jak magnes” tłum fanów i zachęcając ich do wspólnej zabawy.
Patronat honorowy nad Plażowym Piknikiem Rodzinnym „ZALEWAYA 2013” objął Prezydent Miasta Skierniewice – Leszek Trębski.
Patronat medialny objęli: Radio RSC, Dziennik Łódzki – ITS oraz TV Skierniewice.

Zapraszamy do galerii: www.facebook.com/OSiRNawaSkierniewice

 

Skierniewicki Dzień Przedszkolaka

W poniedziałek (10 czerwca br.), po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Skierniewicki Dzień Przedszkolaka. Do Hali Sportowej Nr 1 przy ul. Pomologicznej przybyło ok. 900 dzieci wraz z opiekunami. Pierwsza grupa (3 i 4-latków) bawiła się w godzinach przedpołudniowych, natomiast grupa "starszaków" w godzinach popołudniowych.
Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA przygotował szereg atrakcji dla milusińskich, m.in. tańce – hulance i śpiewy, malowanie twarzy oraz konkurencje sportowe. Imprezę poprowadziła Urszula Pakuła - łódzka artystka, natomiast piękne, kolorowe makijaże najmłodszym i nie tylko wykonywały uczennice ze skierniewickiego Zespołu Szkół Nr 4. Konkurencje: slalom w kamizelkach ratunkowych oraz rzut bojką przygotowali dla dzieci instruktorzy WOPR-u. Po bardzo energicznej zabawie wszyscy uczestnicy odpoczywali przy słodkim poczęstunku.
Ponad to przedszkolaki zostały mile zaskoczone, ponieważ w trakcie zabawy odwiedził je Prezydent naszego miasta – Leszek Trębski. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich przedszkolach, a także o zabawie, w której brały udział.
Skierniewicki Dzień Przedszkolaka odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice – Leszka Trębskiego.
Patronat Medialny nad imprezą objęli Radio RSC oraz Głos Skierniewic i Okolicy.

 

IX Prezydencki Rajd Rowerowy

Podczas IX Prezydenckiego Rajdu Rowerowego Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA zorganizował szereg konkurencji sportowych dla wszystkich uczestników imprezy. Najmłodsi rajdowcy brali udział w "Rzutach lotką", rodziny - zespoły czteroosobowe w "Biegach na nartach". Natomiast ci trochę starsi przeciągali linę. Wszystkie konkurencje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Prezes OSiR NAWA - Tomasz Przybysz ufundował dla wszystkich zwycięzców poszczególnych konkurencji pamiątkowe medale, natomiast dla tych najmłodszych również nagrody rzeczowe.

 

Wielki Piknik Rodzinny nad zalewem Zadębie

W niedzielę, 2 czerwca nad zalewem Zadębie odbył się Wielki Piknik Rodzinny – Drzewko Życia. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili szereg konkurencji sportowo-ratunkowych, w których wzięło udział ponad 170 osób. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców cieszyły się konkurencje przygotowane zarówno przy jak i na wodzie (ok. 123 osoby), a także zajęcia z Pierwszej Pomocy.
Pierwszą z konkurencji był Rodzinny Wyścig Rowerów Wodnych (rodzic + dziecko), którego zwycięzcami zostali: Lidia i Oskar Krzesiak, miejsce drugie zajeli Paweł i Zuzanna Krupa, a na miejscu trzecim uplasowały się Karolina i Katarzyna Orłowska. Kolejna konkurencja – Slalom kajakowy, była nie lada wyzwaniem, ponieważ zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością „kierowania” kajakiem. Z racji trudności uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do 12 lat i od 12 do 16 lat, a każda kategoria na grupę dziewcząt i chłopców.

Wyniki Slalomu kajakowego:
Kategoria do lat 12:
- dziewczęta
I. Kasia Jankowska
II. Zuzanna Krupa
III. Karolina Orłowska
- chłopcy
I. Bartek Foks
II. Antoni Zając
III. Adrian Młynarczyk

Kategoria od 12 do 16 lat:
- dziewczęta
I. Barbara Siejkowska
II. Kasia Sieratowicz
III. Natalia Burzyńska
- chłopcy
I. Mateusz Kwaśniewski
II. Mateusz Jachowski
III. Maciej Kulig


Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od trzeciego do pierwszego w każdej z konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe oraz możliwość przejażdżki motorówką.
Bardzo dużo ochotników zgłosiło również się na zajęcia z nauki reanimacji osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia, a także z posługiwania się podręcznym sprzętem ratowniczym. Warsztaty prowadzili instruktorzy Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji.
Wszyscy, którzy wzięli udział w powyższych zajęciach mieli możliwość przepłynięcia się motorówką. Z tej atrakcji skorzystało łącznie 700 osób.
OSiR nie zapomniał również o amatorach piłki siatkowej. Na plaży przy zalewie Zadębie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej – „PYJAM CUP 2013”, w którym wzięło udział 21 zespołów dwuosobowych. W jednym z zespołów zagrała Lewicka Agata, która należy do Kadry Polski w Piłce Siatkowej Plażowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, medale oraz statuetki zostały ufundowane przez Studio reklamy PYJAM ze Skierniewic oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA.

Najlepszą zawodniczką została Chmiel Monika, natomiast statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce Jana Marata.

Wyniki turnieju:
1. Katarzyna Klepaczka/Jan Marat - Skierniewice
2. Agata Lewicka/Łukasz Lewandowski - Płock
3. Monika Chmiel/Jakub Sobolewski - Skierniewice
4. Edyta Biernat/Mateusz Frydrych - Łódź
5. Anna Sulej/Bogdan Dąbrowski - Warszawa
6. Anna Michalska/Jakub Wołowski - Łódź
7. Martyna Witkowska/Michał Nowak - Koluszki
8. Aleksandra Chmiel/Piotr Kaźmierczak - Skierniewice
9. Joanna Rzepecka/Michał Kędzior - Łódź
10. Karolina Mastalerz/Adam Terka - Łódź
11. Daria Nagórska/Dawid Kornacki - Łódź
12. Karolina Ogłoza/Bartosz Chorążak - Łódź
13. Kamila Śnieżewska/Jakub Wyszorowski - Łódź
14. Marta Krakowska/Michał Ziębiński - Skierniewice
15. Monika Łaska/Bartosz Gluba - Łódź
16. Żaneta Łaska/Mariusz Migdal - Łódź
17. Marta Raźniewska/Piotr Adamski - Łódź
18. Marek Przybylak/Paulina Dyszerowicz - Łódź
19. Patrycja Szymańska/Michał Michalak - Skierniewic
20. Marta Bylina/Wojciech Kosmatka - Pruszków
21. Klaudia Sala/Maciej Ziębiński - Skierniewice

Dziękujemy za wspólnie spędzony z nami czas i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez OSiR NAWA.

 

XIII Rajd Dnia Ziemi "Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej"

W miniony piątek (17 maja 2013 r.) odbył się XIII Rajd Dnia Ziemi "Ścieżkami Puszczy Bolimowskiej", którego współorganizatorem był m.in. Ośrodek Sportu i Rekreacji NAWA. Nasz udział w imprezie miał na celu propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży.
Dla uczestników rajdu zorganizowaliśmy 6 konkurencji sportowych, m.in. wyścigi na hulajnodze, rzuty lotką do celu czy rzuty karne piłką nożną. Nie lada wyzwaniem i świetnym testem sprawnościowym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych okazały się: slalom na szczudłach i wyścig na nartach czteroosobowych po trawie.
Najlepsi w danej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Prezesa OSiR NAWA – Tomasza Przybysza.
Oprócz zajęć zorganizowanych przez OSiR NAWA uczestnicy rajdu przeszli wyznaczonymi trasami po Puszczy Bolimowskiej, gdzie zostali sprawdzeni z wiedzy przyrodniczej jak i spostrzegawczości przez pracowników OT Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Skierniewice. Po powrocie na stadion KS WIDOK wzięli udział w wielu interesujących konkursach (przyrodniczym, ekologicznym, rowerowym, …)
Po zakończeniu wszystkich zadań konkursowych organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek, po którym wręczono nagrody.