Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pilka-nozna

siatkowka

biegi

plywanie

inne-turneje

inne-rekreacyjne

Pływanie

ZAWODY PODSUMOWUJĄCE NAUKĘ PŁYWANIA SZKÓŁKI PM "NAWA"

14.06.2018 roku (czwartek) odbyły się zawody podsumowujące rok (dwa semestry) nauki pływania w Szkółce Pływania PM NAWA, której organizatorem była Pływalnia Miejska NAWA.

W zawodach wzięło udział około 100 zawodników. Po raz kolejny zawodnicy pływający pod okiem instruktorów Nawy świetnie się spisali podczas dwóch konkurencji indywidualnych. Organizatorzy jak i instruktorzy są dumni z progresu, który zanotowali wszyscy startujący po ostatnich zawodach Mikołajkowych, które odbyły się w grudniu po I semestrze nauki.

Cieszymy się, że taka liczna grupa rodziców i dzieci nam zaufała i sumiennie brali udział w zajęciach nauki pływalnia. Każdy z zawodników po udanych startach otrzymał pamiątkowy certyfikat i medal. Gratulujemy! 

Celem zawodów było:

- możliwość zaprezentowania przez zawodników nabytych podczas zajęć umiejętności pływackich
- propagowanie pływania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu
- podsumowanie roku nauki i doskonalenia pływania

Zapraszamy na kolejny cykl nauki pływania w roku szkolnym 2018/2019. Zapisy już we wrześniu!

WYNIKI

I NIEPODLEGŁOŚCIOWY BIEG PŁYWACKI z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

23 marca 2018 r. w Pływalni Miejskiej NAWA odbędzie się "I Niepodległościowy Bieg Pływacki", którym pragniemy uczcić wyjątkowe wydarzenie dla Kraju jakim jest 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczyste otwarcie z udziałem Władz Miasta Skierniewice oraz wielu znamienitych gości nastąpi o godz. 10:00. Rozpocznie je uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz uroczyste podniesie Flagi Państwowej

Czytaj więcej...

SSLP 2017/2018 - SP - Edycja Zimowa

22 listopada 2017 w Pływalni Miejskiej NAWA odbyła się Edycja Zimowa Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej NAWA w Skierniewicach. W rywalizacji wzięło udział 337 zawodników z 7 zgłoszonych szkół podstawowych ze Skierniewic. Szkoły wystawiały zawodników klas I-VI w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.

Czytaj więcej...

Inauguracja SSLP 2017/2018 - edycja zimowa

W miniony wtorek (7 listopada 2017 r.) odbyła się inauguracja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa PM NAWA – edycja zimowa, w której wzięło udział ponad 100 uczniów szkół podstawowych - kl. VII, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (SP nr 9, SP nr 2, ZS im. Ks. St. Wyszyńskiego – Klasyk, SP nr 4, NSP „Źródła”, LO B. Prusa).

Czytaj więcej...

Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka 2017/2018

Szkółka Nauki Pływania PM NAWA - harmonogram zajęć

Szkółka Nauki Pływania PM NAWA - spotkanie organizacyjne

Nauka Pływania 2017/2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Grupową Nauką Pływania informujemy, że listy zostały już zamknięte..

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Zapraszamy do pilnego śledzenia strony www.pm.nawa-skierniewice.pl oraz profilu, ponieważ lada moment zostanie zamieszczona informacja o zebraniu dla osób zapisanych.

 

Aqua Aerobik 2017/2018

V Skierniewicki Maraton Pływacki - podsumowanie

Sobotni upalny dzień pełen atrakcji rozpoczął Maraton Pływacki następnie od godziny 15:10 rozpoczęła się Biesiada nad Zalewem Zadębie, podczas, której uczestnicy spędzili również aktywnie czas biorąc udział w sporej ilości różnego rodzaju atrakcjach. Maraton Pływacki to impreza cykliczna, która co roku skupia najlepszych pływaków i ratowników i ma na celu wyłonienie najlepszych pływaków długodystansowych w czterech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

V Skierniewicki Maraton Pływacki

Komunikat

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Bezpłatna Wakacyjna Nauka Pływania

Finał SSLP 2016/2017 - G i Pg - wyniki

W miniony wtorek (30 maja 2017 r.) odbyły się zawody finałowe Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2016/2017, w której brali udział uczniowie Szkół Gimnazjalnych
i Pondgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Finał SSLP 2016/2017 - SP - wyniki

18 maja 2017 r. (czwartek) na Pływalni Miejskiej „NAWA” odbył się Finał Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej „NAWA” 2016/2017 w wykonaniu uczniów Szkół Podstawowych.

Celem zawodów było promowanie „zdrowego” współzawodnictwa sportowego, a jednocześnie wyłonienie najlepszych zawodników oraz szkół. W zawodach udział wzięło 330 uczniów
ze skierniewickich szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Finał SSLP 2016/2017

II Skierniewicki Bieg Pływacki

560 lat – tyle właśnie 19 lutego skończyło nasze miasto. Z tej okazji 17 lutego br. Na Pływalni Miejskiej NAWA odbył się II Skierniewicki Bieg Pływacki, w którym wystartowało 560 pływaków.

Na słupkach startowych pierwszej serii stanęli reprezentanci: Urzędu Miasta – Dariusz Chęcielewski i Leszek Jek; świata sportu – Artur Kamiński, Inez Sarna i Kacper Piguła; kościoła - ks. Rafał Babicki. W kolejnych seriach popłynęli uczniowie skierniewickich szkół: ZSI, SP nr 4, ZS im. Ks. St. Konarskiego, ZSSO, Gimnazjum nr 3, SP nr 2, Niepubliczna SP „ŹRÓDŁA”, SP nr 7, ZS nr 4, LO im. B. Prusa, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 1 oraz ZS nr 3. Ponad to w II Skierniewickim Biegu Pływacki udział wzięły osoby indywidualne. Każdy uczestnik po przepłynięciu 50 m otrzymywał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny ufundowany przez Cukiernię P. Chojecki oraz Bakomę.

Czytaj więcej...

II Skierniewicki Bieg Pływacki - 560 Urodziny Miasta

17 lutego 2017 r. w Pływalnia Miejska NAWA - Skierniewice odbędzie się "II Skierniewicki Bieg Pływacki", którym pragniemy uczcić tak wyjątkowe wydarzenie dla naszego miasta jakim jest 560 rocznica nadania Praw Miejskich Skierniewicom. Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Skierniewice – Krzysztofa Jażdżyka oraz wielu znamienitych gości nastąpi o godz. 12:30, a zainauguruje je występ młodych aktorów z Grupa teatralna Com.pl.ex w spektaklu "Zakochana 560-tka".

Czytaj więcej...

Zimowe Mistrzostwa Skierniewic w Pływaniu

Podsumowanie nauk pływania dla dzieci

Edycja Zimowa SSLP 2016/2017 już za nami.

9 grudnia 2016 r. (piątek) odbyła się Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2016/2017, w której wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Gimnazjum Nr 1, Zespół Szkół Integracyjnych, Zespół Szkół im. Księdza Stanisława Konarskiego, Gimnazjum Nr2). Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów:

Czytaj więcej...

Inauguracja SSLP 2016/2017

W miniony wtorek (29 listopada 2016 r.) odbyła się pierwsza edycja – zimowa Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa PM NAWA, w której wzięło udział blisko 400 uczniów szkół podstawowych. Wielki podziw dla najmłodszych adeptów pływania – pierwszaków, których było ponad 100.

Czytaj więcej...

IV Skierniewicki Maraton Pływacki za nami

25 czerwca br. odbył się po raz IV Skierniewicki Maraton Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Jest to impreza cykliczna, która ma na celu wyłonienie najlepszych pływaków długodystansowych w czterech kategoriach wiekowych. Zaczynając od lat 11, kończąc na kategorii OPEN. Celem wydarzenia była popularyzacja pływania długodystansowego, jak i promowanie bezpiecznych form korzystania z wód otwartych. Strefa startu/mety zlokalizowana była na plaży strzeżonej nad zalewem ,,Zadębie" w Skierniewicach, od ul. Konwaliowej.
Nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą czuwał WOPR oddział w Skierniewicach, który był partnerem IV Skierniewicki Maraton Pływacki o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.
 
Do zobaczenia za rok :-)

Czytaj więcej...

Finał SSLP 2015/2016 - wyniki

7 czerwca br. (wtorek) na Pływalni Miejskiej „NAWA” odbył się Finał Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej „NAWA” , podsumowujący wszystkie Edycje SSLP.

Celem zawodów oprócz współzawodnictwa sportowego i wyłonienia najlepszych zawodników i szkół było propagowanie bezpiecznego zachowywania się nad wodą. Podczas imprezy został przeprowadzony pokaz wraz z omówieniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którego miejmy nadzieję nikt nie będzie musiał praktykować podczas okresu wakacyjnego. Uczniowie mieli również okazję spróbować swoich sił podczas sztafety z pasem ratowniczym (konkurencja nie wliczana do klasyfikacji generalnej). W zawodach udział wzięło około 321 uczniów ze szkół podstawowych i 100 ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

IV Skierniewicki Maraton Pływacki

REGULAMIN

KOMUNIKAT

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Niezapomniany Skierniewicki Bieg Pływacki 966

Za nami Skierniewicki Bieg Pływacki 966 upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski i powstania państwa polskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Skierniewice - Krzysztof Jażdżyk wraz z Prezesem Pływalni Miejskiej „NAWA” - Tomaszem Przybyszem oraz znamienitymi gośćmi: Alicją Pęczak-Graczyk (najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania), Wenantym Nosulem (aktor i reżyser) oraz Dorotą Rutkowską (Poseł na Sejm RP). Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Tadeusz Roszkowski - jeden z inicjatorów budowy naszej pływali oraz Radny Rady Miasta, ks. Rafał Babicki, ks. ppłk. Paweł Piontek, a także Leszek Jek, Dariusz Chęcielewski i Krystyna Cieślak – Radni Rady Miasta oraz dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnajalnych.

Za nim wystartowała pierwsza seria został odegrany hejnał przez ucznia Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, następnie Grupa Teatralna Com.pl.ex przedstawiła inscenizację Chrztu Mieszka I w reżyserii Renaty Libery, po którym to miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Łukasz Saptura w kilku słowach opowiedział o Chrzcie Polski i powstaniu państwa polskiego.

Czytaj więcej...

Skierniewicki Bieg Pływacki 966

21 kwietnia 2016 r. w Pływalni Miejskiej NAWA - Skierniewice odbędzie się "Skierniewicki Bieg Pływacki 966" upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz powstania państwa polskiego.
Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Skierniewice – Krzysztofa Jażdżyka, Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby – biskupa łowickiego oraz wielu znamienitych gości odbędzie się o godz. 10:00, a zainauguruje je odsłonięcie Wystawy "20-lecie Pływalni Miejskiej NAWA".

Czytaj więcej...

II edycja SSLP 2015/2016 - SP

W czwartek (10 marca br.) odbyła się II edycja SSLP 2015/2016, w której wystartowali uczniowie szkół podstawowych. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy z klas I-III, a następnie IV-VI.

Dla najmłodszych uczestników organizator przygotował 10 konkurencji, w tym 9 indywidualnych i 1 sztafetę, natomiast starszaki miały do zaliczenia 6 konkurencji indywidualnych i 2 sztafety.

Czytaj więcej...

II edycja SSLP szkół podstawowych

Regulamin

Otwarte Zimowe Mistrzostwa Skierniewic w pływaniu

 Regulamin

Oświadczenie

559 Urodziny Skierniewic - zapraszamy do wspólnego świętowania

II etap SSLP 2015/2016

W środę (27.01.2016 r.) odbył się II etap Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2015/2016, a swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół gimnazjalny i ponadgimnazjalnych.

Wyniki:

- szkoły gimnazjalne

- szkoły ponadgimnazjalne

I Edycja SSLP 2015/2016 za nami

W miniony czwartek (5 listopada 2015 r.) odbył sie pierwszy etap Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa OSiR NAWA, w której wzięło udział blisko 500 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Rusza SSLP 2015/2016

II edycja SSLP - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

11 grudnia 2014 r. (czwartek) odbyła się II Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2014/2015, w której wzięli udzial uczniowie szkół gimnazjalnych (Gimnazjum Nr 1, ZSI, Gimnazjum Klasyczne, Gimnazjum Nr2) i ponadgimnazjalnych (Klasyczne LO oraz LO B. Prusa). Zaprasamy do zapoznania się z wynikami zawodów:

- WYNIKI - SZKOŁY GIMNAZJALNE

- WYNIKI - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

 

Wakacje z Pływalnią "NAWA"

Pływalnia „NAWA” zaprasza codziennie w godz.  7.10 - 22.40.

Od 21 lipca 2014 r. (od poniedziałku do piątku), w godz. 9.00 - 9.45 będą odbywały się bezpłatne zajęcia nauki pływania dla dzieci i młodzieży (wejścia indywidualne) w wieku od 7-14 lat 

W okresie wakacyjnym obowiązują niższe ceny biletów indywidualnych:

- dla dzieci  2,50 zł

  - dla grup    2,00 zł 

Serdecznie zapraszamy !!!

Pływanie

 

Otwarte Zimowe Mistrzostwa Skierniewic w Pływaniu Ekstremalnym i nie tylko ...

 


W dniu dzisiejszym (środa - 22.01.2014), na pływalni odbyły się "Otwarte Zimowe Mistrzostwa Skierniewic w Pływaniu Ekstremalnym i nie tylko ..." zorganizowane przez OSiR NAWA. Dzieci i młodzieży mogli wziąć udział w sześciu wymagających konkurencjach:
- EKSPRESOWY SZCZUPAK,
- WODNY FOTEL,
- RĘCZNA ŁUPINA,
- POŁAWIACZ PEREŁ,
- SPRINTER FERII,
- WIOŚLARZ FERII.

 

Zawodnicy startowali w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców, co nam dało ok. 400 startów, z których zostali wyłonieni najwszechstronniej uzdolnieni zawodnicy mistrzostw.

 

W klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt zwyciężyła Berenika Jędryka, na miejscu drugim uplasowała się Julia Łazęcka, a tuż za nią Natalia Tomaszewska. Z chłopców, najlepszy okazał się Bartosz Zalewski, który wyprzedził Kacpra Karwata oraz Jakuba Lesińskiego.

 

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, ponadto najlepsi zostali uhonorowani medalami.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji https://www.facebook.com/media/set/?set=a.616662198402014.1073741891.481931918541710&type=1

 

Dziękujemy za świetną zabawę !!!

 

 

Mikołajki na pływalni - II Edycja SSLP 2013/2014


W dniu dzisiejszym (12.12.2013 r.), na Pływalni NAWA odbyła się II Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej - Edycja Mikołajkowa, w której wzięło udział blisko 150 uczniów ze skierniewickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych zwyciężył "KLASYK" zdobywając 208 pkt., tuż za nim ZSI - 194 pkt., natomiast miejsce trzecie przypadło Gimnazjum Nr 1- 147 pkt. .
Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło LO B. Prusa zdobywając 163 pkt., a po "pietach" depcze im zwycięzca pierwszej edycji SSLP - LO KLASYK z liczbą punktów 156 pkt.. Miejsce trzecie po raz kolejny przypadło ZSZ Nr 3 (79 pkt.).


Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!


Załączniki:
Punktacja Generalna
Sztafeta - sz. gimnazjalne
Sztafeta - sz. ponadgimnazjalne
Klasyfikacja indywidualna styl grzbietowy - sz. gimnazjalne
Klasyfikacja indywidualna styl dowolny - sz. gimnazjalne
Klasyfikacja indywidualna - sz. ponadgimnazjalne

 

SSLP o Puchar Prezesa OSiR NAWA - Szkoły Podstawowe

We wtorek (29.10.2013 r.), na Pływalni NAWA odbyły się kolejne zawody zaliczane do Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej 2013/2014 - I Edycja. O Puchar Prezesa OSiR "NAWA" walczyło ok. 450 zawodników ze skierniewickich Szkół Podstawowych.
Celem zawodów było propagowanie nauki i doskonalenia pływania, umożliwienie sportowej konfrontacji młodzieży ze swoimi rówieśnikami, mobilizacja szkół do aktywnego szkolenia, wyłonienie najlepszych zawodników i szkół, a także upowszechnianie znajomości zasad bezpiecznego przebywania nad wodą jak i w wodzie.
Zawodnicy rywalizowali w klasach I-III na dystansach 25 m sposobem dowolnym, grzbietowym oraz 25 m z deską, a także w konkurencjach sztafetowych. Natomiast zawodnicy z klas IV-VI brali udział w konkurencjach: 50 m m stylem dowolnym, grzbietowym oraz w sztafetach.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w każdej konkurencji otrzymali medale, najlepsze szkoły w klasyfikacji ogólnej - pamiątkowe puchary. Wszyscy najmłodsi zawodnicy z klas I otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zawodach z rąk Prezesa OSiR NAWA - Tomasza Przybysza.


Załączniki:
Klasyfikacja Generalna
Klasyfikacja Indywidualna - Sztafeta
Klasyfikacja Indywidualna kl. I-III styl dowolny
Klasyfikacja Indywidualna kl. I-III styl grzbietowy
Klasyfikacja Indywidualna kl. IV-VI styl dowolny
Klasyfikacja Indywidualna kl. IV-VI styl grzbietowy

 

SSLP o Puchar Prezesa OSiR NAWA

W dniu 24 października 2013 r., na Pływalni NAWA rywalizowało około 200 zawodników ze skierniewickich szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych w I Edycji SKIERNIEWICKA SZKOLNA LIGA PŁYWACKA 2013/2014 O PUCHAR Prezesa OSiR NAWA.
Celem zawodów było propagowanie nauki i doskonalenia pływania, umożliwienie sportowej konfrontacji młodzieży ze swoimi rówieśnikami, mobilizacja szkół do aktywnego szkolenia, wyłonienie najlepszych zawodników i szkół, upowszechnianie znajomości zasad bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie.
Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz w konkurencjach sztafetowych.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w każdej konkurencji otrzymali medale, najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary w klasyfikacji ogólnej.


Załączniki:
Punktacja Generalna
Sztafeta - sz. gimnazjalne
Sztafeta - sz. ponadgimnazjalne
Klasyfikacja indywidualna stylem grzbietowym- sz. gimnazjlane
Klasyfikacja indywidualna stylem dowolnym - sz. gimnazjalane
Klasyfikacja indywidualna - sz. ponadgimnazjalne