Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

pilka-nozna

siatkowka

biegi

plywanie

inne-turneje

inne-rekreacyjne

Pływanie

Niezapomniany Skierniewicki Bieg Pływacki 966

Za nami Skierniewicki Bieg Pływacki 966 upamiętniający 1050 rocznicę Chrztu Polski i powstania państwa polskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Skierniewice - Krzysztof Jażdżyk wraz z Prezesem Pływalni Miejskiej „NAWA” - Tomaszem Przybyszem oraz znamienitymi gośćmi: Alicją Pęczak-Graczyk (najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania), Wenantym Nosulem (aktor i reżyser) oraz Dorotą Rutkowską (Poseł na Sejm RP). Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Tadeusz Roszkowski - jeden z inicjatorów budowy naszej pływali oraz Radny Rady Miasta, ks. Rafał Babicki, ks. ppłk. Paweł Piontek, a także Leszek Jek, Dariusz Chęcielewski i Krystyna Cieślak – Radni Rady Miasta oraz dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnajalnych.

Za nim wystartowała pierwsza seria został odegrany hejnał przez ucznia Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, następnie Grupa Teatralna Com.pl.ex przedstawiła inscenizację Chrztu Mieszka I w reżyserii Renaty Libery, po którym to miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Łukasz Saptura w kilku słowach opowiedział o Chrzcie Polski i powstaniu państwa polskiego.

Jako pierwsi na starcie Skierniewickiego Biegu Pływackiego 966 stanęli: Joanna Krajewska (reprezentantka PM NAWA oraz była zawodniczka UKS NAWA i WOPR Skierniewice), ks. Rafał Babicki, Alicja Pęczak-Graczyk, ks. Paweł Piontek, Leszek Jek i Dariusz Chęcielewski. Następnie wystartowała sztafeta główna, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby indywidualne, a wśród nich, m.in. Poseł Dorota Rutkowska. Ze względu na dużą frekwencję w biegu wystartowało 1075 osób (w planach było 1050 uczestników). Każdy uczestnik po przepłynięciu 50 m otrzymywał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za przybycie, dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i świetną współpracę , księżom za wsparcie i dobre słowo, partnerom za pomoc w przygotowaniu zarówno Skierniewickiego Biegu Pływackiego 966, jak i wystawy „XX-lecie Pływalni NAWA”, patronom medialnym za promocję SBP 966 oraz relację z wydarzenia. Szczególne podziękowania ślemy do młodzieży i opiekunów z Grupy Teatralnej Com.pl.ex oraz Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach, a także do Witka Marjańskiego za skomponowanie muzyki do inscenizacji.

Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami :-)

Zespół PM NAWA

Fotorelacje:

http://bit.ly/S24_SBP966
http://bit.ly/UM_SBP966
http://bit.ly/NM_SBP966
http://bit.ly/EG_SBP966
http://bit.ly/GN_SBP966